2010.08.16 | autor: Piotr W. Kowalski | Marcin Wystrychowski pobierz PDF

Od Eksperta do Partnera Biznesowego

Droga do skutecznego rozwoju kancelarii prawnej

Andrzej (43 lata zaraz po studiach rozpoczął pracę w renomowanej polskiej kancelarii, po 7 latach już jako radca prawny i specjalista w zakresie fuzji i przejęć został szefem działu prawnego w polskiej spółce międzynarodowej firmy motoryzacyjnej, a po kolejnych 5 latach wrócił „do branży” zostając wspólnikiem w dużej warszawskiej kancelarii prawnej), czekając na spotkanie z prezesem koncernu motoryzacyjnego, pospiesznie sprawdza w BlackBerry ostatnie otrzymane e-maile – jest zaproszenie na kolację od prezesa spółki, w której doradzał przy restrukturyzacji, znają się z prezesem od 11 lat; podziękowanie od Dyrektora Departamentu Prawnego w dużej spółce giełdowej za skutecznie poprowadzone negocjacje z kontrahentem; prośba o zaprezentowanie wniosków z analizy planowanej inwestycji na przyszłotygodniowym zarządzie od innego klienta i wreszcie zaproszenie na tenisa od Pawła, wiceprezesa dużej francuskiej spółki, mającej zakłady produkcyjne w Polsce. Andrzej szybko odpisał na każdego e-maila, po czym dalsze porządkowanie „skrzynki” przerwał głos:

- Panie mecenasie, Prezes Pana prosi! - wyszeptała sekretarka, zapraszając Andrzeja do środka. Prezes siedział w otoczeniu najbliższych mu współpracowników, których Andrzej także znał, i nie przeciągając, przeszedł do sedna sprawy!

– Andrzeju, będziemy przejmować naszą konkurencję. Decyzja właśnie zapadła w centrali. Chciałbym, żebyś pomógł nam w tym! Co prawda, nie prosiliśmy jeszcze o formalną ofertę, ale Zarząd zaaprobował Ciebie jako doradcę prawnego, od kilku lat nigdy nie zawiedliśmy się na jakości i skuteczności Twojej pracy. To jest dla nas kluczowa transakcja, a Zarząd potrzebuje zaufanego prawnika, który zna naszą fi rmę i wie, czego oczekujemy. Czy mogę na Ciebie liczyć? Mamy mało czasu jak zwykle, a będzie to dość skomplikowane zadanie.

Andrzej uśmiechnął się w duszy, gdyż zlecenia tego klienta rzeczywiście zawsze były niestandardowe, ale pracował z Henrykiem już ponad 5 lat, przeprowadzając jego fi rmę przez wszystkie zakręty, na jakich była w drodze do dwucyfrowych wzrostów i wizji lidera w swoim segmencie. Z Henrykiem znali się też prywatnie, od roku wspólna pasja do latania połączyła ich nie tylko zawodowo!

- Oczywiście, Panie Prezesie, nasza kancelaria jest do dyspozycji, a ja będę zaszczycony koordynować cały projekt. Od czego zatem zaczynamy?

Ciąg dalszy w pliku PDF

(C) Piotr W. Kowalski & Marcin Wystrychowski

Zapisz się na listę subskrybcyjną

Imię i Nazwisko:
Nazwa firmy:
Adres e-mail:
STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT