wersja polska | english version pobierz PDF

dr. Piotr W. Kowalski

Piotr Kowalski

Piotr jest doradcą, coachem i mentorem od 1990 roku.

W latach 1990-2006 pracował w międzynarodowych firmach konsultingowych przechodząc wszystkie szczeble kariery od menedżera do partnera zarządzającego. Przez osiem lat był partnerem zarządzającym działem Podatkowym i Prawnym firmy PricewaterhouseCoopers w Polsce. W tym czasie prowadzona przez niego firma rozwinęła się od 50 do 250 pracowników, utrzymując przez cały okres wzrostu wysoką rentowność i stając się jednocześnie liderem w swoim segmencie rynku. Jego misją, jako przywódcy, jest budowanie trwałego i rentownego wzrostu firmy poprzez rozwój talentów pracowników i najwyższej jakości innowacyjne rozwiązania dla klientów. Wieloletnie doświadczenie zawodowe pozwala mu wspierać teraz innych w osiągnięciu celów biznesowych i osobistych.

Od 2007 roku prowadzi własną praktykę w dziedzinie coachingu, mentoringu i doradztwa. Przeprowadził ponad 600 godzin indywidualnego coachingu i mentoringu. Pomaga kadrze menedżerskiej o dużym potencjale rozwojowym w osiąganiu następnych szczebli kariery. Pracuje z członkami zarządu nad budowaniem misji firmy i jej strategii rozwoju. Prowadzi coaching i mentoring przywództwa - zarówno dla szefów wchodzących dopiero w rolę jak i tych doświadczonych, którzy chcieliby zmienić swój styl na bardziej efektywny.

W zakresie doradztwa ważnym obszarem jego pracy jest wspieranie klientów z branży PSF (Professional Services Firms) w tworzeniu warunków do trwałego i rentownego rozwoju ich firm. Pomoc w tym zakresie obejmuje budowanie zdolności firmy do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej, w swoim segmencie rynku, poprzez właściwą strategię rozwoju, wspartą odpowiednią kulturą organizacyjną i procesami zarządzania.

Doświadczenie praktyczne Piotra jest wsparte szeroką wiedzą w zakresie zarządzania i przywództwa. W latach 1984-1986 ukończył studia doktoranckie w London School of Economics, uzyskując za swoją pracę doktorancką nagrodę Rady Europy. W latach 1996-2007 odbył studia podyplomowe w dziedzinie strategicznego zarządzania i przywództwa w Harvard Business School, London Business School i INSEAD.

W 2003 roku Piotr ukończył zaawansowany kurs coachingu (Coaching Masterclass) w The School of Coaching w Londynie. Piotr posiada międzynarodowy certyfikat coacha wydany przez International Coach Federation (ICF). Po zdaniu egzaminów we wrześniu 2009 roku został przyjęty do prestiżowej Academy of Executive Coaching w Londynie.

Prywatnie życiową pasją Piotr jest fotografia. Ostatni jego projekt, zrobiony przy współpracy z National Geographic można zobaczyć na stronie: www.sombraysoll.pl
W sierpniu 2009 roku projekt ten uzyskał jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie fotografii zajmując drugie miejsce w konkursie International Photography Awards w kategorii reportażu.

^powrót | pobierz PDF

STRONA GŁÓWNA | MAPA STRONY | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT